redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Jak skutecznie usunąć przebarwienia?
18/09/2017
srkana-przebarwienia
artykuł sponsorowany

Przyczyny powstawania przebarwień

Wczesna jesień to sezon, w którym klienci najczęściej przychodzą do gabinetów, aby pozbyć się przebarwień. Każdy kosmetolog wie jak ciężko się z nimi uporać, bo powodów ich powstawania jest wiele. Pierwszy krok to  wywiad z klientem i postawienie właściwej diagnozy: czy mamy do czynienia z przebarwieniami o podłożu hormonalnym, efektem kąpieli słonecznych, czy np. stosowaniem składników fotouczulających znajdujących się w lekach lub suplementach. Powodem przebarwień może być także stosowanie naparów ziołowych, które uwrażliwiają skórę na słońce (np. dziurawiec), źle dobrane perfumy lub niewłaściwa pielęgnacja domowa np. zbyt częste wykonywanie peelingów lub niestosowanie kremu z wysokim filtrem przy ekspozycji na słońce.

 

Poznaj skuteczny sposób likwidacji przebariweń

Krok drugi to właściwie dobrana kuracja dermoestetyczna. Arkana tej jesieni przygotowała coś specjalnego. Pierwszy, polski peeling z roślinnym fenolem – Phyto Fenol Peel. Skutecznie rozjaśnia on przebarwienia i likwiduje skutki fotoagingu. Ze względu na kompozycję fitokwasów z grupy fenolowej: kawowego, rozmarynowego, ferulowego, migdałowego, salicylowego oraz heksylrezorcynolu stanowi naturalną alternatywę dla chemicznych peelingów z fenolem. Jego roślinna forma gwarantuje bezpieczeństwo stosowania. Rekomendujemy łączyć go ze stemplem dzięki czemu uzyskujemy efektywniejsze działanie i możemy rozjaśnić nawet głębsze przebarwienia. Zestaw zawiera: 5 ml Phyto Fenol Peel 5 ml oraz 5% Retinol Mask 5 ml.

 

Właściwe oczyszczanie przed zabiegiem

Aby kuracja była skuteczna eksperci Arkana rekomendują zastosowanie także płynu odtłuszczającego Pre Peel Lotion, który  usuwa nadmiar sebum, czyli łoju skórnego, który jest charakterystyczny dla skóry tłustej i wynika z nadczynności gruczołów łojowych. Płyn eliminuje również martwy naskórek, co pozwala oczyścić pory i przywrócić cerze gładkość. Oprócz tego, zwiększa penetrację kwasów w głąb skóry dla jej lepszego odżywienia i regeneracji każdej z warstw.

Pamiętajmy, że zabieg w gabinecie to tylko połowa sukcesu. Ważne, aby uświadomić klientkom jak ważna jest kompleksowa domowa pielęgnacja. Kontynuacja dobrze dobranych kosmetyków przedłuży efekt kuracji i zapewni jeszcze większą satysfakcję z długotrwałych rezultatów. W walce z przebarwieniami Arkana poleca linię Unitone Therapy MD opartą na kwasie traneksamowym, witaminie C i B2. Terapia zawiera krem rozjaśniający i wyrównujący koloryt, eliksir do intensywnej kuracji witaminowej oraz maskę rozjaśniającą koloryt.

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury